Om oss

Hej! Det är vi som är Coompanion Sörmland. Vi finns här för dig som vill starta företag med eller för andra. Vi har alla i teamet olika spetskompetenser som ni kan läsa om nedan. Har du pratat med oss tidigare eller är det någon särskild som du vill boka rådgivning med? Meddela oss så ska vi göra så gott vi kan att uppfylla dina önskemål. 

Personal

Marcus Bergh

Profilområden: Aktörsamverkan, Nyföretagande, Organisation.

Bakgrund: Civilekonom & Entreprenör.

Martin Bülow

Profilområden: Aktörsamverkan.

Bakgrund: Entreprenör.

Monica Pärus

Monica har en bakgrund inom utveckling & lärande på välfärdsområdet. Hon driver också eget företag med fokus på utvärdering och genus.

Annika Löfgren

Profilområden: Utbildning, Verksamhetsutveckling, Processledning och Rådgivning.
Bakgrund: Innovationsvetare och Entreprenör som bland annat arbetat med kvinnors och ungas företagande, landsbygdsutveckling och som lärare i innovation och entreprenörskap på Mälardalens högskola.

Maria Ahlin

Profilområden: Utbildning, Paketering och Ledarskap.

Bakgrund: Entreprenör

Styrelse

 

Marita Öberg Molin, Ordförande. marita@coompanion.se

Kjell Eriksson, Vice ordförande. kjell.eriksson@coompanion.se

Maria Ahlin, ledamot, entreprenör. maria.ahlin@gmail.com

Eric Stuart, ledamot. eric.stuart@riksbyggen.se

Jonas Bergvall, ledamot, entreprenör. jonas@bergvalls.com

Helena Dahlström, ledamot, ABF Sörmland. h.alice.dahlstrom@gmail.com

Emilia Darsell, ledamot, Energimyndigheten. emilia.darsell@gmail.com

Eva Humble, ledamot, Studieförbundet Vuxenskolan. eva.humble@sv.se

Camilla Mersin, ledamot, HSB Sörmland. camilla.mersin@hsb.se 

 

Delar av teamet och styrelsen sommaren 2019.

Kontakt

Epost: sormland@coompanion.se

Adress: Portgatan 3, 63342 Eskilstuna

Telefon: 070 440 98 18